21 nov 2010 18:27 uur
Bloedmaan – overleven
Op 21 november is het weer Volle Maan. Deze maan staat als de Bloedmaan. De Bloedmaan wordt al eeuwen zo genoemd, omdat in vroegere tijden de varkens geslacht werden om in de winter te zorgen voor de voeding die zo hard nodig was. Het doorkomen van de winter was in die periode nog een uitdaging, omdat men afhankelijk was van de oogst uit de natuur, zonder allerlei kunstmatige voorzieningen als broeikassen.
Wij als Westerse mens, staan meestal veel verder van de natuur af. Het licht brandt tot in de donkere uurtjes, dankzij elektriciteit. Machines doen veel van het werk. Hoewel al deze zaken ons leven hebben vergemakkelijkt, hebben ze ons ook verder van onze natuur gebracht.
Mijn yogalerares legde altijd uit dat mensen in de wintermaanden veel minder energie hebben (zij gaf aan dat we op 21 december maar 50% energie hebben en op 21 juni juist 100% energie).
De Westerse leefwijze heeft dan ook een keerzijde en dit is het alsmaar doorjakkeren en doen wat we denken dat we moeten doen. De economie draait door en houdt geen rekening met donkere dagen, kou of minder energie hebben. Er is weinig respect voor de natuur en de aarde en het natuurlijke levensritme voor al wat leeft.
D
De Bloedmaan is een periode waarin we afscheid nemen van wat achter ons ligt. We kunnen ons bezinnen wat we willen behouden.
Deze maan wijst ons erop wat er kwetsbaar in ons is. Kwetsbaarheid en persoonlijke zwakheden verdienen geen straf en kritiek, maar extra zorg. Het is belangrijk onszelf deze periode de ruimte te geven oud leed te verwerken. Onze geest mag rust krijgen. De winter is een tijd van naar binnen keren, energie verzamelen om in de lente weer tot bloei te kunnen komen. Ieder jaargetijde heeft zijn eigen energie en het is onverstandig in de winter te willen bloeien en groeien.
Om de komende lente goed in te kunnen gaan, vraagt de winter van ons dat we alle zaken loslaten die ons hogere goed niet langer dienen. Dat we emotioneel gezien tijd nemen voor verwerking. We mogen de tijd nemen voor rust, zelfzorg en waar nodig herstel.
Voor gevoelige mensen en lichtwerkers spelen naast de winterse energieën ook de verhoogde trillingen die bij het ascentie proces horen een grote rol. Deze trillingen kunnen veel oude patronen naar boven brengen, die zowel in ons persoonlijke leven als het openbare leven kan leiden tot chaos. Sommige mensen ondervinden in dit proces veel vermoeidheid en andere fysieke klachten. Ook dit vraagt van ons een naar binnen keren en zorgen voor onszelf.
De aarde en de zielen die op aarde geïncarneerd zijn, staan voor een indrukwekkende periode waarin grote veranderingen mogen plaatsvinden. Een waar transformatieproces waarin de aarde naar een hoger niveau getild mag worden. We kunnen hieraan bijdragen door goed voor onszelf te zorgen en liefde naar onszelf, anderen en de aarde te sturen.
Hoe dichter we bij onze ziel komen en blijven, hoe zuiverder en krachtiger het licht zal zijn dat we kunnen uitstralen, naar onze aarde, de mensen in nood, de dieren die uitsterven en verder naar alles wat leeft en licht nodig heeft.
Je kunt deze meditatie voorbereiden door vooraf een kwartier voor jezelf de rekening op te maken waar het gaat om overleven, léven en zelfzorg. Hoe ga jij met jezelf om? Wat zijn de kritiekpunten op jezelf? Zou je hier anders mee om kunnen gaan? Kun je liefdevoller naar jezelf kijken? Bet voor jezelf zorgen?
De meditatie
Je kunt je om 20.00 uur bij mij en de andere Lichtwerkers die meedoen, aansluiten om te mediteren.
Hoewel we allemaal op onze eigen plek zijn, kunnen we toch op elkaar afstemmen en zo een veld van bewustzijn vormen. Je zult merken dat mediteren daardoor vaak gemakkelijker gaat en een diepere kracht bevat. Wanneer je niet kunt deelnemen om 20 uur, kun je je ook eerder of later afstemmen.
Steek voor je met de meditatie begint een of meer kaarsen aan. Je kunt daarnaast een wierrook stokje branden, of een olie in een verdamper gebruiken.
Ga rustig zitten.
Begin met het zuiveren van je ruimte. Ik doe dit altijd door een zuil van licht te plaatsen, een platinum net door de ruimte te laten halen en de ascentie vlam uit te nodigen. Ook gebruik ik altijd de auraspray Michael van Light Miracles (bij mij te bestellen voor geïnteresseerden).
Zet je voeten stevig op aarde om jezelf te gronden, voor je contact maakt met het zilveren licht van de maan. Stel je hierbij voor dat wortels van je voeten diep de aarde ingaan.
Vraag Aartsengel Michael je te beschermen met zijn diepblauwe mantel van bescherming.
Verbind je met alle Lichtwerkers zodat we een netwerk van Licht om de aarde vormen.
Stel je nu voor dat je je in een tempel van Licht bevindt in de Hogere dimensie. Voor je verschijnt een figuur van schitterend blauw licht. Wanneer dit wezen dichterbij komt, zie je dat het Moeder Maria is, de Koningin van alle engelen. Maria is de overziel van de Moeder van Jezus en haar engelen brengen heling en compassie. Zie hoe haar engelen liefdevol om je heen gaan staan en vanuit hun harten en handen heling naar jou toe sturen, terwijl Maria je liefdevol aankijkt. Ze kent je ‘fouten’ als mens maar ziet de perfectie van je ziel. Ze straalt dit uit en vraagt je je hart te openen voor jezelf en jezelf te bejegenen met liefde, respect en compassie. Twee van haar engelen brengen nu een spiegel naar voren. Je ziet jezelf eerst in je menselijke vorm. Stuur liefde naar alle delen van jezelf waar je wel eens moeite mee hebt, of kritiek op hebt. Wanneer je dit gedaan hebt, verschijnt je ware zelf in de spiegel. Je ziet dat je een wezen bent van fonkelend licht. Dit is wie je werkelijk bent en wat je op aarde neer mag zetten. Maria geeft je een knuffel en neemt afscheid van je met haar engelen.
Breng nu je bewustzijn weer terug naar de ruimte waar je begonnen bent. Je beweegt je handen en voeten, rekt je uit en voelt je lichaam weer stevig op de ondergrond zitten. Wanneer je klaar bent, blaas je heel bewust de kaars(en) uit en daarmee laat je de meditatie los.
ben een kind van de maan deel in liefde met alles wat leeft om mij heen